بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 437188
تعداد بازديد کنندگان سايت: 69835316 تعداد بازديد زيرپورتال: 962544 اين زيرپورتال امروز: 1893 سایت در امروز: 116989 اين صفحه امروز: 549 دريافت RSS در امروز: 1555 دريافت RSS صفحه: 5
توصیه های رئیس دامپزشکی آبیک برای خرید مرغتوصیه های رئیس دامپزشکی آبیک برای خرید مرغ
توصیه های رئیس دامپزشکی آبیک برای خرید مرغتوصیه های رئیس دامپزشکی آبیک برای خرید مرغ
1397/4/17 يكشنبه
توصیه های رئیس دامپزشکی آبیک برای خرید مرغ
شهروندان با فرا رسیدن فصل گرما برای حفظ سلامتی خود وخانواده و پیشگیری از بروز مسمومیت ها از خرید گوشت مرغی که خارج از یخچال عرضه می شود جداخوداری کنند

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک گفت: شهروندان باید مرغ تازه و آلایش خوراکی مرغ (جگر، سنگدان و دل) را به صورت بسته بندی بهداشتی که دارای مشخصه های کامل شامل نام کشتارگاه، تاریخ تولید، تاریخ انقضاء (حداکثر 72 ساعت پس ازتولید) و شرایط نگهداری (حتما داخل یخچال درب بسته ودارای برودت 2 الی 4 درجه سانتیگراد) تهیه کنند.

دکتر مرتضی یعقوبی افزود: مرغ و آلایش آن که بدون بسته بندی توزیع می ‏شوند غیر مجاز بوده و فروش آن ممنوع است چرا که به راحتی در معرض انواع آلودگی ها قرار می گیرند ودر عرضه فله ای مرغ ‏هم امکان انواع تقلب وجود دارد و هم غیر استاندارد و غیر بهداشتی است. مرغ فاقد بسته بندی همچنین از طریق هوا، دود، ذرات معلق و.... به راحتی در معرض آسیب قرار می گیرد.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه در شهرستان آبیک بیش از 200 واحد تولید ،توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی فعال می باشند خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف، با ارسال پیامک به سامانه 50001512 این اداره را در ارتقاء سطح بهداشت جامعه یاری نمایند.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین

بيشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است