چاپ
ارسال به دوست

کلاسهای آموزشی و ترویجی در روستای آدار و استلج شهرستان آوج برگزار شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آوج گفت: بر اساس سیاستهای اداره کل دامپزشکی استان قزوین برگزاری کارگاهها و کلاسهای آموزشی برای پیشگیری از بروز و شیوع بیماریهای دامی در دستور کار اداره دامپزشکی شهرستان آوج قرار دارد.

مهندس مجید رحمانی تصریح کرد: تدریس این دوره های آموزشی بر عهده کارشناس بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی دامپزشکی آوج می باشد که در آن بیماریهای شایع دامی را برای دامداران و پرورش دهندگان سنتی و روستایی تشریح می کند.

مهدس رحمانی تصریح کرد: اجرای برنامه های آموزشی می تواند نقش موثری در افزایش آگاهی های عمومی و پیشگیری از ابتلا به بیماری های واگیر دامی و بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان داشته باشد و برخی اشتباهات صورت گرفته توسط صاحبان دام در مواجهه با بیماریها می تواند عواقب جبران ناپذیری مانند کاهش شیر، عقیمی و حتی تلفات دام را به دنبال داشته باشد.

 در این کلاس های آموزشی ترویجی به شیوع  بالای بیماری تب مالت در برخی استانها اشاره و در مورد لزوم رعایت کامل مقررات قرنطینه ای و همچنین ضدعفونی محیط مخصوصا پس از سقط و راه های انتقال بیماری و پیشگیری تاکید شد .

 در پایان در مورد بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و اهمیت این بیماری توضیحاتی داده و تاکید گردید در صورت مشاهده تلفات غیر عادی در طیور خانگی سریعا به اداره دامپزشکی اطلاع داده شود .

  • کد خبر: ١٢٩٦٧٦/
  • ١٤:٠٠ - 1398/02/22/
  • تعداد بازدید: 17
کلید واژه ها

خروج