چاپ
ارسال به دوست

اقدامات دامپزشكي قزوين در راستاي توليد گوشت مرغ سالم

 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین ضمن اعلام این خبر افزود: گوشت مرغ یکی از فرآورده های پروتئینی اساسی در سبد خانوار محسوب می­شود  و بر همین اساس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین تمام تلاش خود را در راستای تامین گوشت مرغ سالم برای هموطنان عزیز به کار گرفته و کارشناسان این اداره به صورت تمام وقت کلیه مراحل تولید گوشت مرغ اعم از پرورش، حمل، کشتار، فروش در واحدهای عرضه را کنترل می­کنند.

دکتر مهدی جلوخانی درخصوص ویژگی­های گوشت مرغ تازه گفت: گوشت مرغ تازه دارای رنگ پوست سفید مایل به زردکمرنگ ( کهربایی)، بدون هرگونه تغییر رنگ ، عاری از هرگونه بوی غیر طبیعی مثل ترشیدگی و گندیدگی و تعفن می­باشد.

اين مقام مسئول همچنين تاكيد كرد فروش مرغ بصورت فله و خارج از بسته بندي ممنوع بوده و همچنين مرغ مي بايست در حضور مشتري از بسته بندي داراي تاريخ توليد و انقضاي معتبر خارج شده و سپس قطعه بندي شود.

وی در ادامه تاکید كرد: مصرف كنندگان گوشت مرغ در هنگام خرید هر گونه فرآورده خام دامی به تاریخ تولید و انقضا محصول توجه كرده و در صورت مشاهده فروش گوشت مرغ با شرایط نامناسب سریعاً موارد را از طريق سامانه پبامكي 50001512 به اداره دامپزشکی گزارش داده تا در اسرع وقت برخورد قانونی لازم با متصدي واحد متخلف صورت پذیرد

  • کد خبر: ٤٥٥٥/
  • ١٠:٣٦ - 1397/10/17/
  • تعداد بازدید: 32
کلید واژه ها

خروج