چاپ
ارسال به دوست

تعداد 62 واحد گاوداری صنعتی در قزوین تحت پوشش عملیات تست سل قرار دارند

مسئول واحد مبارزه با بیماریهای مشترک اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: تعداد 62 واحد دامداری صنعتی این شهرستان زیر پوشش عملیات تست سل (توبرکولیناسیون) قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین؛ دکتر ایمان‌دار با اعلام خبر فوق اظهار کرد: واحد مبارزه با بیماری­‌های مشترک اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در 9 ماهه نخست سال 97 اقدام به تست 14 هزار و 922 رأس گاو و گوساله برای تشخیص بیماری سل کرده است.

وی ضمن هشدار به مدیران واحدهای صنعتی در خصوص تراکم زیاد دام در گاوداری و نقش مؤثر آنها در رخداد بیماری گفت: این اداره در طول سال اقدام به انجام تست سل طبق برنامه تدوین شده در سطح دامداری‌های صنعتی این شهرستان کرده و تمامی این موارد را با نهایت دقت مورد بررسی قرار می‌دهد.

دکتر ایمان‌دار با بیان اینکه سل از مهمترین بیماری‌های عفونی و مشترک بین انسان و دام می‌باشد، افزود: سیاست اصلی سازمان دامپزشکی کشور در قبال این بیماری، تست دام‌ها و حذف دام‌های آلوده می‌باشد که دامداران عزیز باید با رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای، رعایت اصول امنیت زیستی، ضدعفونی محیط، جلوگیری از نقل و انتقال دام و کنترل جوندگان به مقابله با این بیماری بپردازند.

وی در پایان ضمن اشاره به مقاومت بالای این باکتری در محیط و حساسیت آن در برابر حرارت مستقیم، به مدیران واحدهای دامداری در خصوص لزوم وجود یک برنامه زمانی مدون جهت شعله افکنی جایگاه نگهداری دام‌ها هشدار داد.

  • کد خبر: ٤٦٦٥/
  • ١٢:٢٧ - 1397/10/19/
  • تعداد بازدید: 42
کلید واژه ها

خروج