چاپ
ارسال به دوست

انجام بیش از 350 نوبت واکسیناسیون هاری در آوج

بیش از 350 قلاده سگ در 6 ماهه نخست سال جاري در آوج بر علیه بیماری هاری واکسینه شدند.

رئیس اداره دامپزشکی آوج با اعلام این خبر افزود: هاری بیماری ویروسی کشنده و مشترک بین انسان و سگ است که سیستم اعصاب مرکزی را درگیر می‌کند و میزان کشندگی آن نیز بسیار بالاست. این بیماری در عموم گوشتخواران و انسان و بیشتر از طریق گزش با بزاق آلوده ایجاد می‌شود.

دکتر امين یوسفی اظهار داشت: دام بیمار علایمی از قبیل ترشح شدید بزاق، عدم توانایی در بلع، حمله و گاز گرفتن اجسام و ناله کشیدن را نشان داده و در نهایت فلجی و مرگ آن را به دنبال دارد.

دكتر يوسفي واکسیناسیون سگ‌ها در روستاها را مؤثرترین اقدام در راستاي کنترل و مبارزه با این بیماری برشمرد و افزود: تلاش مجدانه همکاران بخش مبارزه با بیماری‌های دامی دامپزشكي آوج، تعداد 373  قلاده سگ  علیه بیماری هاری واکسینه شدند.

وی در پایان از دامداران خواست ضمن همکاری با اکیپ‌های دامپزشکی ، در جهت کنترل بیماری از تماس سگ‌های نگهبان با سگهاي بدون صاحب با اتخاذ روشهاي پيشگيرانه مانند حصارکشی مناسب خانه و دامداری جلوگیری به عمل آورند و در صورت برخورد با موارد مشکوک مراتب را سریعا" به اداره دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند و یا با شماره تلفن 1512 و سامانه پیامکی 50001512 تماس حاصل فرمایند

  • کد خبر: ٦٢١/
  • ١١:١٩ - 1397/07/17/
  • تعداد بازدید: 33
کلید واژه ها

خروج