• 1399/09/27 - 13:07
  • تعداد بازدید : 345
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه مشترک اداره دامپزشکی طارم با محیط زیست در خصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

با هدف پایش آنفلوانزای فصلی و بررسی مسیر پرندگان مهاجر جلسه ای مشترک در اداره دامپزشکی شهرستان طارم سفلی با اداره حفاظت محیط زیست برگزار شد.

 

زئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین با اعلام این خبر گفت: در این جلسه که با حضور روسا و کارشناسان ادارات دامپزشکی و محیط زیست بخش طارم سفلی در محل اداره دامپزشکی برگزار گردید، در خصوص راه های پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، لزوم همکاری و هماهنگی های لازم بین ادارات مرتبط، بررسی و تصمیم گیری های لازم انجام شد.

در این جلسه مقرر شد پیگیریهای لازم و پایش های فعال برای استفاده از ظرفیت های موجود و رفع موانع برای پیشگیری از این بیماری در دستور کار قرار گیرد.

دکتر مهدی جلوخانی در این خصوص افزود: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی خطرناک و مسری بوده که هر ساله از طریق پرندگان مهاجر که از مسیر کشورمان عبور می کنند، خطر به ابتلاء به بیماری در طیور صنعتی و روستایی کشور را افزایش می دهد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اقدامات مورد نظر در راستای پیشگیری از بیماری توسط اداره محیط زیست از جمله دیده بانی حیات وحش و افزایش بازدیدها و مراقبت های فعال با همکاری دامپزشکی در مراکز تجمع پرندگان مهاجر آبزی و گزارش به موقع مشاهده تلفات پرندگان مهاجر مشکوک بیماری به اداره دامپزشکی ادامه داشته و در فصل مهاجرت پرندگان وحشی مهاجر نیز با جدیت بیشتری دنبال می گردد.

  • گروه خبری : قزوین
  • کد خبر : 258440
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه