چاپ
ارسال به دوست

ارتقاء سطح بهداشت عمومی در روستاهای آوج با برگزاری دوره های آموزشی

کارگاه آموزشی آشنایی با روشهای پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام در روستاهای کلنجین و گل زمین از توبع شهرستان آوج برگزار شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آوج گفت: با عنایت با شروع فصل گرما و ازدیاد فعالیت کنه ها، امکان بروز و شیوع بیماری تب کریمه- کنگو و همچنین احتمال انتقال بیماری از طریق انگلهای خارجی، اداره دامپزشکی شهرستان آوج با هدف ارتقاء سطح آگاهی روستائیان از روشهای پیشگیری از بیماری برگزاری کارگاههای آموزشی با هدف آشنایی با راههای انتقال بیماری تب کریمه(CCHF) و مخاطرات ناشی از ابتلا به بیماری را در دستور کار دارد.

 

مهندس مجید رحمانی افزود:از ابتدای تیرماه تا کنون 2 دوره آموزشی در روستاهای کلنجین و گل زمین برگزار و  مطالبی در خصوص اهمیت ضد عفونی و سمپاشی اماکن نگهداری دام ، و خطرات ناشی از کشتار دام خارج از محیط کشتارگاه و عدم تماس با کنه های روی بدن دامها برای حاضرین بیان شد.

در این دوره های آموزشی همچنین در خصوص راهکارهای پیشگیری از تب مالت به روستائیان تاکید شد که: در هنگام شیردوشی و ورود به جایگاه نگهداری دام از لباس و چکمه مخصوص و ماسک و دستکش استفاده و در صورت مشاهده موارد سقط جنین در دامها ضمن اطلاع رسانی به دامپزشکی نسبت به دفن بهداشتی جنین سقط شده اقدام کنند.

مهندس رحمانی در پایان ضمن تشکر از همراهی دهیاران و شورای روستاها از ایشان در خواست کرد برای سمپاشی اماکن نگهداری دام با دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

  • کد خبر: ١٣٤٥٠٦/
  • ٠٩:٤٤ - 1398/04/20/
  • تعداد بازدید: 14
کلید واژه ها

خروج