چاپ
ارسال به دوست

دامپزشكي بوئین زهرا اقدامات بهداشتی قرنطینه‌ای را برای پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تقويت مي كند

 

سرپرست اداره دامپزشکی بوئین زهرا گفت: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان؛ بیماری ویروسی و مشترك بين انسان وپرندگان می‌باشد که دارای خاصیت بازآرایی بوده و می‌تواند از گونه‌ای به گونه دیگر جهش یابد و بیماری جدیدی را به وجود آورد.

دکتر عباس یوسفی بیان کرد: با توجه به آغاز فصل سرد سال و افزایش احتمال شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، براي پیشگیری از رخداد این بیماری، انجام اقداماتی همانند؛ تشدید اقدامات بهداشتی قرنطینه‌ای، جلوگیری از تردد افراد متفرقه به داخل مزرعه، ضد عفونی کردن آب آشامیدنی، ضد عفونی کردن خودروهای حمل دان و تجهیزات هنگام ورود به مرغداری ها و عبور آن‌ها، خودداری از جابجایی دان و مواد اولیه آن از یک مرغداری به مرغداری دیگر و خرید دان و مواد اولیه آن از مراکز معتبر، ضروری می باشد.

وی افزود: واحد مبارزه با بیماری های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا در راستای کنترل این بیماری، به طور مستمر طیور روستایی و صنعتی را مورد پایش قرار می‌دهد؛ همچنین اقدامات بهداشتی قرنطینه‌ای در مبادی ورودی شهرستان تشدید شده و با خودروهای حمل طیور زنده بدون مجوز دامپزشکی برخورد جدی صورت می‌گیرد.

 دکتر یوسفی در پایان تاكيد كرد خريد و فروش و نگهداري غير مجاز طيور ممنوع بوده و مي تواند موجب شيوع بيماريهاي طيور در منطقه شود.

  • کد خبر: ١٩٢٨/
  • ١٣:٥٩ - 1397/08/14/
  • تعداد بازدید: 50
کلید واژه ها

خروج