چاپ
ارسال به دوست

طی بازرسیهای هفته گذشته کارشناسان دامپزشکی شهرستان قزوین انجام شد:

یک هزارو 900 کیلو گوشت سفید و قرمز تاریخ گذشته در سطح شهرستان قزوین کشف ومعدوم شد

 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین با اعلام این خبر افزود: کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در بازرسی از یک واحد عرضه فرآورده های خام دامی 350 کیلوگرم گوشت قرمز غیر قابل مصرف را کشف و معدوم کردند.

دکتر مهدی جلوخانی تصریح کرد : حمل و نقل فرآورده های خام دامی می بایست توسط خودروهای سردخانه دار انجام شود که در همین راستا یک دستگاه خودرو فاقد سردخانه حامل 58 کیلوگرم گوشت بوقلمون توسط بازرسان دامپزشکی توقیف و از محموله مورد نظر نمونه برداری شد تا پس از مشخص شدن نتایج آزمایشهای مربوطه در خصوص محموله مذکور تصمیم گیری به عمل آید.

این مقام مسئول همچنین از کشف یک هزار و 513 کیلو گرم مرغ منجمد تاریخ گذشته در یکی از واحدهای بسته بندی فرآورده های خام دامی خبر داد که پس از انجام آزمایش های مربوطه این محموله غیر قابل مصرف تشخیص داده و از چرخه مصرف حذف شد.

دکتر جلوخانی در پایان به عموم مردم توصیه کرد: در هنگام خرید فرآورده های خام دامی(گوشت قرمز و سفید و تخم مرغ و...) پس از دقت نظر به شرایط ارگانولپتیکی (ظاهری) به تاریخ تولید و انقضاء محصول دقت کرده و پس از اطمینان از شرایط مناسب نگهداری فرآورده ها خرید خود را انجام دهند.

سامانه پیامکی 50001512 بصورت 24 ساعته آماده دریافت گزارشهای مردمی مرتبط با تخلفات دامپزشکی است.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٠٤٣/
  • ١٣:٥٠ - 1399/04/01/
  • تعداد بازدید: 12
کلید واژه ها

خروج