چاپ
ارسال به دوست

در کارگروه مبارزه با قاچاق دام استان قزوین مطرح شد:

در راستای تحقق امنیت غذایی جامعه، دستگاههای اجرایی ذیربط همکاری خواهند کرد

کارگروه مبارزه با قاچاق دام روز سه شنبه 29 مهر ماه در محل اداره کل دامپزشکی استان قزوین تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین صبح امروز سه شنبه مورخ 29 مهرماه نمایندگان استانداری،نیروی انتظامی،پلیس راه، تعزیرات، جهادکشاورزی، اداره کل راهداری، صمت و دامپزشکی با حضور در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان قزوین در خصوص راهکارهای مقابله با حمل غیر مجاز دام به بحث و گفتگو پرداختند.

دکتر حمید زینالی مدیر کل دامپزشکی استان قزوین در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت هویت دار کردن دامهای دامداریهای صنعتی و دامداریهای روستایی تصریح کرد: با عنایت به اینکه نهاده های دامی با ارز دولتی به دامداران تحویل می شود لذا محصول گوشت قرمز تولیدی نیز می بایست در داخل کشور و به دست مصرف کننده واقعی برسد که متاسفانه شاهد خروج غیر مجاز دام از استان و کشور هستیم.

دکتر زینالی تصریح کرد مقابله با پدیده قاچاق دام یکی از ضروریات جامعه امروز است که ادامه این روند می تواند مشکلاتی را در زمینه تامین گوشت قرمز به دنبال داشته باشد.

این مقام مسئول همچنین بر اخذ مجوزهای بهداشتی و ثبت ورود و خروج دام و طیورو نهاده ها و فرآورده های خام دامی در واحدهای دامداری و مرغداری تاکید کرد و افزود: تخصیص نهاده های دامی تنها در صورت ثبت دقیق آمار و اطلاعات در سامانه های جهاد کشاورزی ودامپزشکی امکان پذیر خواهد بود .

در پایان این جلسه مقرر شد با توجه به موقیت جغرافیایی استان قزوین که در مسیر ترانزیت خودروهای حامل دام قاچاق از مرکز به سمت مرزهای غربی کشور می باشد، گشتهای مشترک دامپزشکی، نیروی انتظامی و اداره کل راهداری که در گذشته در حال انجام بود، با جدیت بیشتر آغاز شود و دستگاههای اجرایی ذیربط همکاری لازم را با کارگروه قاچاق دام استان به عمل بیاورند تا شاهد ریشه کنی پدیده شوم قاچاق دام به کشورهای همسایه باشیم.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٦٨٧٢/
  • ٠٧:٥٠ - 1399/07/30/
  • تعداد بازدید: 46
کلید واژه ها

خروج