چاپ
ارسال به دوست

ادامه فعالیت دامداریها منوط به ثبت کلیه امور در سامانه های مربوطه است

برای نقل و انتقال دام و تهیه نهاده های دامی و ... اخذ نام کاربری و رمز ورود به سامانه های قرنطینه ای بهداشتی دامپزشکی الزامی است.

 

 معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: به استناد مصوبه کمیته ملی راهبردی بهداشت و تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و بخشنامه مقام عالی وزارت در خصوص افزایش دقت و صحت اطلاعات ورودی در سامانه های مرتبط با این وزارتخانه همچون سامانه سماصط ،قرنطینه ، امنیت زیستی سازمان دامپزشکی و سامانه بازارگاه و با عنایت به اینکه از تاریخ اول آذر ماه سال جاری  در تخصیص نهاده های دامی  (ذرت سویا جو و سایر ریز مغذی ها مصرف دام وطیور ) ، میزان تولید شیر در گاوداریهای صنعتی و میزان تولید تخم مرغ در مرغداری های تخمگذار و تولیدات سایر واحد هایی که به نحوی از این نهاده ها مصرف میکنند از شاخص های مهم وتاثیر گذار خواهد بود ، لذا برای توزیع دقیق نهاده ها و تضمین سلامت خوراک دام مقتضی است کلیه دامداران محترم (گاوداران و مرغداران و سایر تولید کنندگان مرتبط  ...  هر چه سریعتر نسبت به اخذ نام کاربری و رمز عبور برای ورود به سامانه های قرنطینه ای - بهداشتی دامپزشکی اقدام  لازم را مبذول نمایند .

دکتر یدا... کلهر تصریح کرد: دامداران محترم بایستی از طریق سامانه های مذکور نسبت به اخذ گواهی حمل بهداشتی برای نقل و انتقال تولیدات ( شیر و تخم مرغ )  اقدام و پیگیری لازم و شایسته برای تایید تخلیه محصولات تولیدی و نهاده های دریافتی را  به دقت انجام دهند. 

 این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد دام موجود در دامداریها از شاخصه های مهم دیگر برای تخصیص نهاده ها می باشد دامداران محترم می بایست با هماهنگی معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی نسبت به شماره گذاری و پلاک کوبی دام ها مطابق استاندارد های اعلامی در سامانه هویت گذاری دام حداکثر تا پایان آبان ماه اقدام و در سامانه تریس ثبت نمایند  ، تا مشکلی برای تخصیص نهاده ها به وجود نیاید


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٧٣١٣/
  • ١٣:٣٢ - 1399/08/15/
  • تعداد بازدید: 35
کلید واژه ها

خروج