چاپ
ارسال به دوست

برگزاری دوره ترویجی بهداشت دام وطیور در تاکستان

 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان گفت: به مناسبت نزدیک شدن دهه فجر و در راستای ارتقاء سطح آگاهی و بالتبع افزایش بهره وری اقتصادی دامداران و پرورش دهندگان دام و طیور ، اداره دامپزشکی تاکستان دوره آموزشی - ترویجی با موضوع بهداشت و بیماریهای دام و طیور و راههای پیشگیری از آن را با تاکید بر  بیماریهای مشترک بین انسان و دام از جمله تب مالت ، تب کریمه - کنگو ، هاری و آنفلوآنزای فوق حاد در روستای برزلجین در تاریخ 04/11/97  برگزار کرد.

و در پایان این دوره آموزشی، به سئوالات مطروحه از سوی دامداران پاسخ داده شد و یک مورد بازدید کارگاهی از دامداری های این روستا برای رفع معضلات بهداشتی با همراهی شرکت کنندگان و کارشناسان این اداره نیز صورت پذیرفت .

دکتر محمدرضا آذربایجانی با اعلام این خبر افزود: این دوره آموزشی که با همکاری و حضور رئیس و کارشناسان محترم مرکز جهاد کشاورزی بخش خرمدشت و با همکاری دهیار و شورای اسلامی این روستا برگزار شد، تاثیر مناسبی در ارتقاء سطح آگاهی و همکاری های دامداران با کارشناسان اداره دامپزشکی در زمان مراجعه برای اقدامات دامپزشکی از قبیل واکسیناسیون ، گزارش بیماریها و ... را به دنبال خواهد داشت که با انجام نظر سنجی از افراد شرکت کننده به صورت شفاهی این دوره را مناسب و کاربردی اعلام و خواستار استمرار برگزاری این دوره ها شدند .

این مقام مسئول در خاتمه تصریح کرد: با توجه به نقش مهم اقدامات آموزشی - ترویجی در ارتقای دانش بهره برداران حوزه دامپزشکی در شهرستان ، برگزاری کارگاه های آموزشی مشابه در مابقی روستاها بر اساس نیازسنجی و برنامه ریزی های مدون، استمرار خواهد یافت.

  • کد خبر: ٥٥٨١/
  • ١٤:١٨ - 1397/11/10/
  • تعداد بازدید: 48
کلید واژه ها

خروج