چاپ
ارسال به دوست

پایش بهداشت و سلامت شیر خام توسط دامپزشکی بوئین زهرا

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا از نظارت و پایش مستمر بهداشت شیر خام تولیدی در دامداری‌‌های این شهرستان خبر داد.

 

دکتر یوسفی با بیان اینکه نظارت بر بهداشت فرآورده‌های خام دامی از وظایف حاکمیتی سازمان دامپزشکی کشور است، گفت: در این راستا، اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی سازمان دامپزشكي كشور، به صورت هدفمند اقدام به نمونه‌گیری شیر خام تعدادی از دامداری‌ها، مراکز جمع‌آوری شیر خام و کارخانجات تولید فرآورده‌های لبنی شهرستان و ارسال نمونه‌ها به آزمایشگاه می‌نماید.

وی افزود: این نمونه‌ها به منظور تشخیص بار میکروبی و نیز تشخیص تقلبات احتمالی ناشی از مواد افزودنی غیر مجاز به شیر، مورد آزمایش قرار می‌گیرند که در صورت وجود اشکال، برخورد‌ها و اقدامات قانونی لازم صورت می گیرد.

دکتر عباس یوسفی با بیان اینکه کلیه مراکز جمع‌آوری شیر خام و کارخانجات فرآورده‌های لبنی دارای مسئول فنی بهداشتی براي  کنترل و نظارت روزانه بر فعالیت آن مراکز می‌باشند‌، گفت: از ابتدای سال گذشته و در راستای آشنایی دامداران و عوامل اجرایی این مراکز با موازین بهداشتی، کارشناسان اداره دامپزشکی این شهرستان اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای این عزیزان نموده‌اند.

  • کد خبر: ٦٢٢/
  • ١١:٢٤ - 1397/07/17/
  • تعداد بازدید: 53
کلید واژه ها

خروج