چاپ
ارسال به دوست

هشدار دامپزشکی بوئین زهرا در خصوص خرید پرندگان بومی و محلی

دامپزشکی بوئین زهرا در خصوص خرید و فروش پرندگان بومی و محلی هشدار داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین، دکتر یوسفی، سرپرست دامپزشکی بوئین زهرا اعلام کرد: با توجه به اهمیت استراتژیک آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و نیز نقش طیور زنده و طیور بومی در اشاعه آن، از عموم مردم علی الخصوص مرغداران خواست از خرید و فروش مرغ  زنده جداً خوداری کنند.

وی با تأکید بر اینکه آنفلوانزای فوق حاد‌پرندگان بیماری مشترک بین پرندگان و انسان است، گفت: بیماری آنفلوانزای فوق حاد در پرندگان، معمولا با تلفات‌ناگهانی بدون علائم بالینی و یا با علائم بالینی شامل بی اشتهایی، کاهش تخم گذاری، اسهال، افسردگی، علائم‌تنفسی، کبودی تاج و ریش و خونریزی‌های کوچک روی سطوح سروزی بدن همراه است.

اين مقام مسئول تصريح كرد: تلفات ناشی از این بیماری تا 100 درصد نیز ممکن بوده، لذا جهت مقابله با این بیماری رعایت دقیق موارد اعلام شده از سوی سازمان دامپزشکی و ضوابط امنیت زیستی ضروری بوده که در صورت عدم رعایت آن خسارات و ضررهای جبران ناپذیری به صنعت طیور کشور وارد خواهد شد.

 شادور در پایان با بیان اینکه مرغداران باید طیور مورد نیاز را از مراکز مورد تائید دامپزشکی تهیه کنند، از عموم پرورش دهندگان طیور خواست؛ هر گونه تلفات غیر عادی را به اداره دامپزشکی شهرستان به شماره 34222490-028 اطلاع رسانی نمایند.

  • کد خبر: ٦٤٤/
  • ١٤:١٢ - 1397/07/17/
  • تعداد بازدید: 59
کلید واژه ها

خروج