• 1402/02/28 - 11:45
  • تعداد بازدید : 57
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری دوره آموزشی ترویجی بیماری تب کریمه درکشتارگاه دام بوئین زهرا

 

کارگاه آموزشی - ترویجی بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در کشتارگاه دام شهرستان بوئین زهرا برگزار شد. 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا با اعلام این خبر گفت: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری مشترک بین انسان و دام می باشد که ناقل آن کنه بوده و با شروع فصل گرما و تکثیر حشرات احتمال شیوع آن نیز افزایش می یابد.

دکتر محسن ایمان دار ادامه داد: در صورت گزش دام توسط کنه هیچ‌گونه علامت و مشخصه‌ای در دام بروز نمی کند لیکن در صورت تماس فرد با گوشت دام آلوده که در شرایط خارج از کشتارگاه و سیستم بهداشتی دامپزشکی تولید و توزیع شده باشد، می تواند منجر به بروز این بیماری در انسان شود.

 وی از دامپزشکان، پرسنل بهداشتی شاغل در کشتارگاه های دام و دامداران به عنوان رسته های شغلی حساس و در معرض خطر بالای این بیماری نام برد و خاطر نشان کرد: در راستای آگاهی سازی این قشر از جامعه دامپروری و دامپزشکی، برگزاری کلاس های آموزشی ترویجی در دستور کار این اداره قرار گرفته است.

دکتر ایمان دار در خصوص برگزاری کلاس آموزشی – ترویجی بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) در کشتارگاه دام قزوین دشت بره گفت: این کلاس که با حضور حداکثری پرسنل شاغل در آن برگزار شد، در خصوص اهمیت بیماری و راههای انتقال بیماری، توصیه ها و نکات لازم آموزش داده شد و بر لزوم رعایت موازین بهداشتی و استفاده از لوازم حفاظت شخصی (دستکش، لباس بلند، چکمه، ماسک و عینک) جهت جلوگیری و پیشگیری از ابتلا به این بیماری تأکید گردید.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر,آموزش و ترویج
  • کد خبر : 301774
کلمات کلیدی
qazvin.ravabet محمد فرحی

qazvin.ravabet محمد فرحی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه