• 1401/12/02 - 14:11
  • تعداد بازدید : 371
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اقدامات اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا در راستای پیشگیری از شیوع تب برفکی

 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا با معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری آن شهرستان در خصوص تب برفکی و چالش های پیش رو دیدار و گفتگو کرد.

دکتر ایمان دار گزارش تفصیلی از آخرین وضعیت بیماری های دامی و مشترک شهرستان ارائه نمودند. در ادامه در حوزه قاچاق دام و ضرورت برخورد با افراد متخلف در این حوزه و همکاری نیروی انتظامی بحث و تبادل نظر شد.

دکتر ایمان دار در خصوص محور اصلی نشست و اهمیت بیماری تب برفکی مطالبی را بیان کرد و درخصوص ورود ویروس تب برفکی SAT2 در کشور عراق پرداخت و بر احتمال رخداد بیماری در سطح استان و منطقه و وضعیت حساس شهرستان بوئین زهرا از نظر این بیماری تاکید کرد.
مهندس صفیعی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بوئین زهرا نیز ضمن قدردانی از اقدامات مجموعه دامپزشکی شهرستان لزوم همکاری سایر ارگانها برای پیشگیری و کنترل این بیماری را مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: پیگیری های لازم برای الزام همکاری دستگاه های ذیربط انجام خواهد شد.

دکتر ایمان دار همچنین از تشکیل جلسه هماهنگی با امور دام جهاد کشاورزی شهرستان بوئین زهرا و اعضای اتحادیه ها و تعاونی های دامداران خبر داد و تصریح کرد: در سلسله اقدامات تبیین موضوع، اعلام هشدار و اقدامات پیشگیرانه در خصوص رخداد تب برفکی سویه اگزوتیک در کشورهای همسایه و خطر احتمالی رخداد بیماری در داخل کشور توضیحات لازم ارائه شد.

  • گروه خبری : بویین زهرا,اخبار اسلایدر,آموزش و ترویج
  • کد خبر : 297663
کلمات کلیدی
qazvin.ravabet محمد فرحی

qazvin.ravabet محمد فرحی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه