• 1401/12/09 - 13:53
  • تعداد بازدید : 325
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کارگاه آموزشی آشنایی با بیماری بروسلوز در آوج برگزار شد

 

ناکـافی بودن اطلاعـات دامـداران و برخی اشــتباهـات درمواجهه با بیماری ها منجر به بالارفتن آمـار ابتلا به بیماری خواهد شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آوج گفت: سلسـله جلسات آموزشی – ترویجی با هدف آشنایی دامداران و پرورش دهندگان سنتی و روسـتایی برگزار می شود که می توانـد نقش موثری در ارتقاء سطح آگـاهی های عمومی و پیشــگیری از ابتلا به بیماریهای واگیر دامی و زئونوزهـا داشــته باشــد.

 مهندس مجید رحمانی تصریح کرد: در این کاگاه آموزشی  با همکاری شــبکه بهـداشت و درمان برگزار شد، برای دامـداران روسـتای کلنجین از توابع بخش آبگرم در خصوص بیماری بروسـلوز توضـیحات کامـل و جـامعی ارائه و در مورد لزوم رعـایت کامـل ضوابط بهداشتی،  قرنطینه ای و همچنین ضــدعفونی محیـط مخصوصـا پس ازســقـط جنین و همچنین راه هـای انتقـال بیمـاری و پیشــگیری از آن تاکید شد.

رحمانی در پایان درمورد بیماری ویروســی تب برفکی و هـاری و اهمیت بیماریهای مشترک بین انسان و دام توضـیحات لازم را ارائه و از دامداران خواست با هماهنگی شورا و دهیار روستا و همکاران واکسیناتور دامپزشکی نسبت به واکسیناسیون دامهای سبک و سنگین علیه بیماری تب برفکی و همچنین قلاده گذاری سگهای صاحب دار اقدام و حتی الامکان از جابجایی دام خودداری کنند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر,آموزش و ترویج
  • کد خبر : 297898
کلمات کلیدی
qazvin.ravabet محمد فرحی

qazvin.ravabet محمد فرحی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه