چاپ
ارسال به دوست

4 تن فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف در طرح نظارتهای بهداشتی نوروزی دامپزشکی کشف و ضبط شد

2هزار و 941 مورد بازدید از کشتارگاهها، مراکز بسته بندی و عرضه فرآورده های خام دامی و رستورانها از تاریخ 25 اسفند لغایت 17 فروردین توسط بازرسان اداره کل دامپزشکی استان قزوین انجام شده است.

 

 

دکتر حمید زینالی مدیر کل دامپزشکی استان قزوین با اعلام این خبر افزود: طرح تشدید نظارتهای بهداشتی دامپزشکی از تاریخ 25 اسفند ماه سال 1397 در اداره کل دامپزشکی استان قزوین و ادارات دامپزشکی تابعه آغاز شد که در طی این مدت 2هزار و 941 مورد بازدید از مراکز عرضه و فروش فرآورده های خام دامی، کشتارگاهها و مراکز بسته بندی فرآورده های خام دامی، رستورانها و... توسط کارشناسان دامپزشکی انجام و 3هزارو994 کیلو گرم فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف کشف و ضبط شد.

دکتر زینالی تصریح کرد: با عنایت به بازدیدهای انجام شده 11 مورد نمونه برداری از گوشت گوساله و 2 مورد نمونه برداری از گوشت مرغ انجام شد و 13 مرکز عرضه و فروش فرآورده های خام دامی و رستوران به دادگاه مواد غذایی و تعزیرات معرفی شدند.

این مقام مسئول حجم کاری انجام شده در طول طرح را 2هزار و 755 نفر ساعت ذکر کرد و افزود: در زمان اجرای طرح 17 اکیپ بازرسی در استان وظیفه نظارت بر بهداشت مواد غذایی با منشا دامی را بر عهده داشتند و با 42 مورد تخلف در این حوزه برخورد کردند.

با عنایت به موقعیت جغرافیایی استان قزوین که در مسیر تردد مسافرین شمال و جنوب و شرق و غرب کشور قرار دارد نظارت بر رستورانهای بین راهی و مجتمعهای خدماتی رفاهی در ایام نوروز از اهمیت خاصی برخوردار است. 

  • کد خبر: ٨٥٠٠/
  • ١٣:٢٥ - 1398/01/20/
  • تعداد بازدید: 69
کلید واژه ها

خروج